باورهای غلط در مورد پوست ، مو ، زیبایی و لیزر

1.جوشهای صورت و لکهای صورت ناشی از عملکرد بد کبد و یا کبد چرب است ؟!

آقا به پیر به پیغمبر قسم ! این مشکلات ربطی به کبد نداره به این مزخرفات مدعیان عطاری و ... گوش ندید . آخه یکی نیست بگه برادر من شما اصلا میدونی کبد کجای بدن قرار داره و کارش چیه که ملتو دچار ترس و واهمه میکنی . متاسفانه بعضی از همکاران بیسواد هم به این قضیه دامن میزنن و آزمایش کبد درخواست می کنن . 

2.کوتاه کردن موها یا تراشیدن موها باعث تقویت رشد مو می شود؟ !

این مطلب به هیچ وجه صحیح نیست. زمانی که موها تراشیده می شود ما چون قسمتهای پایین مو را میبینیم اینطور به نظر میرسد که در این مو ضخیم تر شده است در حالیکه اگر همین مو رشد کند هر چه به انتهای مو می رسد نازکتر می شود پس تراشیدن موها نقشی در رشد مو ندارد حتی در خانمهایی که برای موهای زائد لیزر انجام می دهند در فواصل جلسات لیزر توصیه میشود جهت کوتاه کردن موهای صورت از ژیلت استفاده کنند بدون هیچ گونه نگرانی از بیشتر شدن و یا ضخیم تر شدن موها.

3.انجام دادن لیزر باعث سرطان می شود؟!

این مساله کاملاً  اشتباه می باشد چون نور لیزر در واقع باریکه ای از نور آفتاب می باشد و از نوع اشعه x و یا ...نمی باشد  بنابرابن هیچ خطری برای فرد ایجاد نمی کند .تنها در بعضی از انواع لیزرها استفاده از عینکهای مخصوص جهت جلوگیری از آسیب به چشم ضروری می باشد.در ضمن باید توجه داشت که اگر لیزر خطراتی داشته باشد بیشتر از اینکه متوجه فردی باشد که روی آن لیزر انجام می شود برای فرد انجام دهنده لیزر خطر دارد .

4.در روزهای ابری نیازی به استفاده از ضد آفتاب نیست ؟!

برخلاف تصور حتی در روزهای ابری و روزهایی که بارش باران و برف داریم نیاز به استفاده از ضد آفتاب وجود داره اونم بخاطر اینکه اشعه مضر خورشید یا همان uv در چنین روزهایی نیز به زمین می رسند و اگر

چه احتمال آفتاب سوختگی کم میشود ولی اثر مضر آفتاب در پدیده پیری پوست و ... همچنان وجود دارد.

/ 0 نظر / 190 بازدید